Engleska slavi junaka Kanea

Uspješan start na Svjetskom prvenstvu u Rusiji imali su nogometaši Engleske.

Oni su u posljednjim minutama utakmice uspjeli slomiti otpor srčanih Tunižana. Gordi Albion slavio je u konačnici s 2:1, a junak pobjede bio je Harry Kane koji je svojim drugim pogotkom na utakmici donio tri boda Gordi Albionu. Strijelac za Tunižane iz jedanaesterca bio je Sassi.

0000000000474435_620_410_cut

Apsolutno zasluženu pobjedu upisala je Belgija u prvom susretu skupine G. U utakmici odigranoj u Sočiju Belgijci su za protivnika imali Panamu koju su uspjeli svladati s 3:0, iako sve do drugog poluvremena nisu uspijevali probiti protivničku obranu.

Dva se puta u strijelce upisao Romelu Lukaku, jedan, ali prekrasan pogodak postigao je Dries Mertens i to je bilo sasvim dovoljno za tri boda. S druge strane, Panama se u debiju na svjetskim prvenstvima pokazala u vrlo dobrom svjetlu.

0000000000474433_620_410_cut

Iako je mogla ranije doći do pogotka, Švedska je tek u drugom dijelu, nakon udarca s bijele točke, uspjela slomiti otpor Južne Koreje. Puno bolje stajali su Šveđani na terenu te je njihova pobjeda apsolutno zaslužena.

Strijelac jedinog pogotka iz jedanaesterca, Andreas Granqvist.