U Posušju je u tijeku ženski košarkaški Božićni turnir na kojem nastupaju četiri ekipe.

U prvoj polufinalnoj utakmici ždrijeb je spojio ekipe ŽKK Brotnjo iz Čitluka i ŽKK Zrinjski iz Mostara. U izjednačenoj i napetoj utakmici do samog kraja više sreće i spretnosti imale su košarkašice iz Čitluka koje su tako postale prve finalistkinje.

zkk posusje bozicni turnir 13

U drugom dvoboju nastupile su domaće košarkašice ŽKK Posušje koje su odmjerile snage protiv ŽKK Livno. Prve dvije četvrtine seniorke Posušja odigrale su na najbolji mogući način, pa su na predah otišle sa plus devet (29:20). Ipak, u drugom poluvremenu neshvatljiv pad domaćih košarkašica i manjak koncentracije nakon čega se više nisu uspjele vratiti u utakmicu. Na kraju je konačan rezultat glasio 37:45 za gostujuću ekipu koja će za trofej na prvom Božićnom turniru igrati protiv ŽKK Brotnjo.