U sklopu 6. Kola Druge lige FBiH – Jug nogometaši HŠK Posušje slavili su protiv Klisa rezultatom 4:0.

Nakon što je protivnički igrač igrao rukom u kaznenom prostoru prednost domaćoj ekipi iz jedanaesterca u 6. minuti susreta donosi Ivan Jurišić. U 19. minuti prekrasna akcija plavo-bijelih. Jukić šalje dugu, preciznu dijagonalnu loptu prema Bagi koji izvrsno pogađa Danijela Begića koji preciznim udarcem glavom povisuje prednost na 2:0.

Desetak minuta kasnije Landeka upošljava Bagu, ali gostujući vratar brani. U 33. minuti slobodan udarac za Klis s nekih 20-tak metara ali siguran u intervenciji je mladi vratar Posušja, 17-godišnji Jozo Đerek. Odmah je uslijedila kontra. Bago šalje još jednu dugu preciznu loptu do D. Begića koji kombinira s Mandurićem ali na kraju samo korner. Do kraja poluvremena vidjeli smo još jedan gol. U 42. minuti za 3:0 na asistenciju Landeke bio je precizan Krešo Crnogorac. U posljednjim sekundama T. Bešlić upošljava D. Begića koji puca preko gola, iako je na drugoj strani imao slobodnog Mandurića.

Na početku drugog poluvremena jedanaesterac za goste, ali danas odlični mladi Đerek brani Demirovićev udarac. Tri minute poslije u 49. Đerek ponovno dobro intervenira , nakon što je obrana popustila pred naletom gostiju.

Sredina drugog poluvremena nije ponudila bogzna kakvu igru s obje strane, ali zato je završnica bila zanimljiva. Prvo je D. Begić u 74. izašao sam pred vratara ali promašuje, da bi samo koju sekundu kasnije na asistenciju Tonija Kovača bio precizan Landeka za 4:0. Veliku priliku za povećati vodstvo imao je i Ivan Vranjković ali šutira preko gola. U 83. još jedan odličan prodor po lijevoj strani Bage koji šalje loptu unutar pet metara, ali ovog puta D. Begić kasni, da bi nakon toga unutar samo 5 minuta uspio zapucati tri stopostotne prilike, iako je imao i boljih rješenja.

Nova tri boda su upisana te je 500-tinjak gledatelja moglo zadovoljno otići svojim kućama. Međutim, trener Knezović nikako nije mogao biti zadovoljan igrom i zalaganjem, posebno u drugom poluvremenu, kao i realizacijom koja i dalje ostaje boljka ove momčadi. Iako je gol razlika nakon šest odigranih kola 13:1, dojam je da se svakako mogao zabiti koji gol više.

U sljedećem kolu Posušje gostuje u Livnu (Podhum) kod NK Kamešnice.

DSC_0010 DSC_0024 DSC_0027 DSC_0030 DSC_0040 DSC_0042 DSC_0056 DSC_0059 DSC_0069 DSC_0072 DSC_0088 DSC_0103 DSC_0110 DSC_0117 DSC_0122 DSC_0131 DSC_0133