Grude slomile Posušje i izjednačile seriju

Košarkaši Gruda izborili su majstoricu za plasman u finale Lige Herecg-Bosne. U Gradskoj športskoj dvorani u Posušju u neizvjesnoj završnici pobijedili su domaći sastav 74:76 (19:22 , 11:22 , 27:11 , 17:32) i u polufinalnoj seriji na dvije pobjede izjednačili na 1-1.

Šuterski jako raspoloženi Gruđani puno bolje otvaraju utakmicu i sa šest pogođenih trica još u prvoj četvrtini odlaze na prednost 13:22. Domaćini su se malo sabrali i koševima večeras jako raspoloženih Bogdanovića i Jukića sustižu rezultat te smanjuju na 19:22 na kraju prvog perioda igre.

U drugoj četvrtini gosti nastavljaju biti precizni iza linije 6.25 te tricama stvaraju razliku i na poluvrijeme odlaze sa visokom prednošću od 14 koševa razlike (30:44)

Drugo poluvrijeme potpuno druga priča i igra na terenu. Žuti se bude, podižu razinu obrane i predvođeni sjajnim Dominom Jukićem i uz pomoć publike prelaze u vodstvo.
U zadnju četvrtinu Posušje ulazi sa prednosti 57:55. Utakmica je opravdala epitet derbija, igralo se koš za koš s puno lijepih poteza.

12998413_519903418134790_6347818678868955294_o

Tricama Ante Ramljaka 5 minuta prije kraja domaći odlaze na 70:65. Završnica je protekla s dosta nervoze, s tehničkim i nesportskim prekršajima na obje strane. Nakon minute odmora, koševima Šuška ekipa Gruda prelazi u vodstvo 74:75, dvije minute prije kraja.

Umorni domaćini načeti ozljedama nisu imali snage za samu završnicu. Najbolji gostujući igrač danas, Željko Leko veže 4 trice, 4 napada zaredom i odnosi pobjedu ekipi Gruda.

Jukić sa 22 i Bogdanović sa 25 bili su najbolji u Posušju dok je goste iz Gruda predvodio Leko sa 29 postignutih poena (7 postignutih trica).

Majstorica za ulazak u finale se igra u nedjelju u dvorani Bili Brig u Grudama s početkom u 19:00 sati.

Košarkaši Čapljine su već izborili finale pobjedivši ekipu Široki II sa 2:0.