HRVATICE POVELE, RUMUNJKE slavile, Landeka postigla autogol

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija poražena je na kvalifikacijskom gostovanju kod Rumunjske, premda je odličnim potezom Ivane Rudelić stekla pogodak prednosti.

Nakon velikog osvojenog boda u domaćem srazu sa Švicarskom, hrvatska ženska reprezentacija otputovala je na kvalifikacijsko gostovanje u Rumunjsku, kod reprezentacije pred kojom je imala upravo jedan bod prednosti na tablici Skupine H.

Već u devetoj minuti Ivana Rudelić ponovno prolazi put do mreže: domaću je vratarku matirala sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Međutim, ubrzo je Landeka skrenula loptu u vlastitu mrežu za izjednačenje, da bi Batea u 39. minuti pogodila za preokret. Tik prije odlaska na odmor, Herczeg je povisila rumunjsko vodstvo na 3:1.

Konačnih 4:1 postavila je Rus sredinom prvog poluvremena te je Rumunjska zauzela treće mjesto na ljestvici, s dva boda ispred Hrvatske. Nakon današnje pobjede nad do sada maksimalnom Belgijom (2:1), vodeća je Švicarska.

Hrvatska će kvalifikacije završiti domaćim ogledima s Litvom (27. studenog) i Rumunjskom (1. prosinca).