Inter slavio na teškom gostovanju u Zenici

Nogometašice ŽNK Inter slavile su na gostovanju kod ekipe ŽNK Čelik Zenica rezultatom 2:3 (0:2) u susretu 5. kola Prve lige FBiH – Jug.

Posušanke su na ovo teško gostovanje otišle s puno poteškoća. Naime, zbog reprezentativnih obveza i nastupa za žensku nogometnu kadetsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. godine nije nastupila Ana-Marija Prljević, prvi vratar momčadi, a zbog ozljeda i privatnih obveza u konkurenciji nisu bile Petra Marić, Iva Bakula i Anamarija Landeka. Kao da im ni to nije bilo dovoljno pa je još došao izostanak trenera Tonija Kovača koji je nastupio za seniorsku ekipu HŠK Posušje u Mostaru.

Usprkos velikim problemima s izostancima važnih igračica Inter je borbenošću uspio doći do važne gostujuće pobjede. U Zenicu ih je poveo Tomislav Bašić i dobro posložio. Već u 4. minuti prednost “žuto-crnima” donosi brza Iva Čutura. U 20. minuti već je dupla prednost, a precizna je Ana-Marija Ćesić.

Zeničanke se nisu predavale i došle su do poravnanja. U 51. minuti na 2:1 smanjuje Kulalić. U 65. minuti je 2:2, a loptu u mrežu šalje ista igračica. Tako je sve do završnice susreta kada gol za pobjedu Posušanki u 86. minuti postiže Anica Čutura za 2:3.

Ovom pobjedom Inter je došao na drugo mjesto s devet bodova, tri manje od vodećeg Libera iz Goražda. Upravo će Libero ove subote biti gost Interu u velikom derbiju na Mokrom Docu. Utakmica počinje u 13.30 sati.