Iva Landeka postigla gol u pobjedi Hrvatske nad Turskom u kvalifikacijama za Euro

U prvom susretu kvalifikacija za Europsko prvenstvo, izabranice Zvonimira Kolaka slavile su u turskom Erzurumu s visokih 4:1 te na dojmljiv način osvojile prva tri boda.

Turska je, doduše, povela u 17. minuti preko Uraz, ali već je u prvom poluvremenu hrvatska kapetanica Landeka, rođena Posušanka, poravnala rezultat.

U nastavku Joščak donosi prednost Hrvatskoj, Šundov povisuje na 3:1, a “točku na i” stavlja Šalek u sudačkoj nadoknadi vremena.

Za samo nekoliko dana, 22. rujna u Kranjčevićevoj, Hrvatska će dočekati aktualne europske prvakinje, reprezentaciju Njemačke.