KOŠARKA: Širić, Penava i Đerek izborili nastup u Prvoj ligi

Košarkaši Studenta pobjedom nad Grudama izborili su nastup u Prvoj ligi BiH.

Vijest za nas ne bi bila zanimljiva da boje kluba iz Mostara nisu branili Posušani Ivica Širić, Mićo Đerek i Josip Penava. Najbolji igrač Studenta u ovoj sezoni Ivica Širić zbog ozljede nije nastupio protiv Gruda, ali svoj obol u ovoj povijesnoj pobijedi dali su Đerek i Penava.

student 9

Student je s 3:0 u finalnoj seriji stigao do naslova prvaka Lige Herceg-Bosne, a od sljedeće sezone gledatelji u Mostaru moći će pratiti gradski derbi između košarkaša Zrinjskog i Studenta.

student 6

Treća utakmica finala odigrana u dvorani na Bijelom brijegu pred oko 200 gledatelja ponudila je pravu dramu. Zbog ozljede svoj doprinos nije mogao dati najbolji igrač Studenta Ivica Širić, što se osjetilo u igri domaće ekipe.

student 5

Prvo poluvrijeme Grude su dobile 39:35, a kada su gosti poveli 63:56 u posljednjoj četvrtini činilo se kako prvak danas neće biti promoviran.

Ipak, uporni studenti su povećali agresivnost u obrani, te malo-pomalo smanjili zaostatak da bi Penava sa linije slobodnih bacanja donio vodstvo 69:68.

student 4

Barbarić je realizirao jedno od dva slobodna bacanja, no Gruđani nisu u posljednjem napadu uspjeli poentirati i slavlje u dvorani je započelo.

Mario Barbarić 18 i Ivan Bogdanović 15 poena bili su najbolji kod Studenta, dok je kod Gruđana 22 poena postigao Ivan Šušak.

student 2

Nakon završetka utakmice tajnik KS Herceg-Bosne Niko Batinić uručio je pehar za osvojeno prvo mjesto kapetanu Studenta Ivanu Bogdanoviću.

Posušje.net/pogled.ba/foto:Pogled.ba