Košarkaši Posušja slavili pred domaćom publikom

Košarkaši KK Posušja su u 15. kolu Lige Herceg-Bosne pred domaćom publikom porazli Zrinjski II 87:58.

Žuti više nemaju pravo na kiks, i s tim na umu fantastično otvaraju utakmicu protiv mladih Mostaraca. Nakon prve četvrtine domaći su imali visokih +14 zahvaljujući dobroj i brzoj igri svih igrača koji su igrali. Gosti se uspjevaju vratiti na -5 na kraju treće četvrtine, ali više od toga nisu mogli. Bek šuter Posušja, Ante Begić na početku posljednje dionice namjestio je svoj šut i u seriji 18:0 postiže čak 13 poena. U pobjedi žutih 87:58 Begić je ukupno ubacio 26 koševa. Kapetan Jukić je također bio odličan sa 13 poena i po 6 skokova i asistencija. Od najmlađih najbolje je svoju minutažu iskoristio borbeni Josip Penava prikupivši 9 poena i 8 skokova.

U 16. kolu Posušje gostuje u Vitezu, a za 2 tjedan domaćin je ekipi Brotnja.