LIGA PRVAKA: Real i Bayern uvjerljivi i u gostima

Real Madrid i Bayern Munchen prvi su četvrtfinalisti Lige prvaka. Baš kao i u prvim utakmicama Madriđani su pobijedili Napoli u gostima s 3:1, dok je Bayern u Londonu još jednom deklasirao Arsenal s velikih 5:1.

Zanimljivo kod obje utakmice, poražena momčad je prva došla do vodstva.

U Napulju na prepunom San Paolo stadionu, Napoli je prvi došao u vodstvo u 24. minuti preko belgijskog napadača Mertensa koji igra u životnoj formi.

Nakon toga Real je opasno živio, jer je talijanskoj momčadi bio potreban jedan pogodak za prolaz, a momčad Maurizia Sarrija je bila puno bolja ekipa na terenu.

Na odmor se odlazi s prednosti Napolija od 1:0.

No, početkom drugog poluvremena Sergio Ramos riješava utakmicu. Prvo je u 52. minuti nakon ubačaja Krossa iz kornera matirao Reinu, a pet minuta kasnije na isti način Real dolazi do preokreta.

Ipak ovaj put na putu prema golu lopta se odbila od Mertensa, te je njemu pripisan autogol.

Točku na ‘i’ Realovog prolaza postavlja Alvaro Morata u prvoj minuti sudačke nadoknade.

MUNICH, GERMANY - MARCH 13: Arjen Robben of Bayern Muenchen is tackled by Laurent Koscielny of Arsenal during the UEFA Champions League Round of 16 second leg match between Bayern Muenchen and Arsenal at Allianz Arena on March 13, 2013 in Munich, Germany.  (Photo by Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images)

MUNICH, GERMANY – MARCH 13: Arjen Robben of Bayern Muenchen is tackled by Laurent Koscielny of Arsenal during the UEFA Champions League Round of 16 second leg match between Bayern Muenchen and Arsenal at Allianz Arena on March 13, 2013 in Munich, Germany. (Photo by Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images)

U drugom susretu Bayern je još jednom deklasirao Arsenal. Rezultat identičan kao u prvoj utakmmici – 5:1. No, ovaj put momčad Arsena Wengera je pet golova primila na svom Emiratesu, te još jednom do kraja razočarali svoje navijače.

Koliko su navijači Topnika nezadovoljni francuskim trenerom koji bi trebao produžiti ugovor, najbolje pokazuju transparenti ‘No new contract”.

No, nije loše počelo za Arsenal jer su poveli u 20. minuti preko Thea Walcotta, a s tom minimalnom prednošću se i odlazi na odmor.

I onda je uslijedio novi potop…

Sve je zakuhao Koschielny koji u 53. minuti ruši Lewandowskog u kaznenom prostoru, dobiva crveni karton, a poljski napadač s bijele točke poravnava rezultat.

Arsenal više nije imao nikakve šanse s igračem manje. Golovi Robbena, Douglasa Coste i dva Artura Vidala još su jednom osramotili Wengerovu momčad usred Londona.

Danas se sastaju Barcelona – PSG i B. Dortmund – Benfica.