Liverpool remizirao kod Borussije, Klopp slavio pogodak bivšem klubu

Borussia Dortmund i Liverpool u sjajnoj atmosferi Signal Iduna Parka odigrali su 1:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige.

Jürgen Klopp doveo je redse na noge svojoj bivšoj momčadi s kojom je osvojio dva naslova prvaka Njemačke, dva Superkupa, jedan Kup te stigao do finala Lige prvaka. Navijači u žutom srdačno su ga dočekali porukama “dobrodošao kući”.

Bio je to zanimljiv susret s puno prilika na obje strane. Borussia je u prvih 20-ak minuta bila puno bolja, ali to nije uspjela iskorisiti. Osveta je stigla u 36. minuti kada je Liverool poveo golom Origija. Klopp je proslavio pogodak udaranjem o prsa.

No, početkom drugog dijela Borussia je izjednačila. Hummels je odlično skočio nakon ubačaja s desne strane i glavom pogodio za konačnih 1:1.

Dejan Lovren odigrao je čitavu utakmicu za Liverpool i pružio vrlo dobru partiju. Mogao se i upisati u strijelce, ali je njegov udarac glavom u 21. minuti obranio Weidenfeller.

Dobar posao napravio je Šahtar koji je s 2:1 slavio na gostovanju kod Brage. Darijo Srna odradio je čitavi susret za goste, dok je Eduardo ušao u 82. minuti.

Sevilla je s 2:1 slavila kod Athletic Bilbaa u španjolskom dvoboju, dok je istim rezultatom Villarreal kod kuće svladao Spartu. Uzvrati su za tjedan dana.