LP: PSG nosi prednost u London, Benfica u Saint Petersburg

PSG odnio je pobjedu u prvom susretu osmine finala Lige prvaka, na Parku prinčeva svladao je Chelsea koji s obzirom na viđeno itekako može biti zadovoljan ovim rezultatom…

Oslabljeni Londončani bili su na teškim mukama u Parizu. PSG odigrao je vrlo dobru utakmicu, stvorio veliki broj prilika, ali Thibaut Courtois obranio je niz teških udaraca i ostavio Chelsea na životu i u uzvratu.

Od početka susreta PSG je preuzeo kontrolu nad situacijom na travnjaku, Chelsea je u ranoj fazi susreta vrlo teško dolazio do lopte, ali ipak su gosti bili ti koji su prvi stigli do velike prilike.

U 23. minuti Baba Rahman odlično je ubacio u 16 metara, David Luiz nije uspio odnijeti loptu u skoku, ona je došla do Diega Coste, a ovaj je šalje glavom u gredu.
15 minuta kasnije Parižani dolaze do vodstva. Sve je počelo vrlo glupim i nepotrebnim prekršajem Johna Obija Mikela na 20 metara, s leđa je bez šanse da dođe do lopte srušio Lucasa Mouru, a Zlatan Ibrahimović dobio je odličnu priliku. Šveđanin je pucao nisko, Mikel je pojačao ulogu tragičara i od njegove noge lopta se odbija u mrežu Courtoisa.

Nigerijac se ipak iskupio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je nakon kornera Williana loptu promašio Thiago Silva, ona dolazi do Mikela koji iz blizine pogađa za poravnanje.

Odmah na početku drugog poluvremena Chelsea propušta veliku priliku za vodstvo. Willian je povukao kontranapad i uposlio Costu koji dolazi sam pred Trappa, a ovaj mu ulazi u šut i brani njegov pokušaj.

Uslijedilo je teško razdoblje za goste, PSG je počeo nizati prilike, ali Courtoisa je branio fantastično, a posebno se istaknuo u 60. minuti kada je sjajno obranio pokušaj Lucasa.

U 64. minuti obrana Chelseaja očajnički je blokirala pokušaje domaćina, tri minute kasnije Courtois fantastično brani udarac Di Marije iz slobodnjaka s 20 metara i u tim trenucima činilo se da će domaćin svakog trenutka slomiti otpor gostiju i doći do novog vodstva.

Chelsea je ipak preživio taj 20-minutni pritisak nakon čega je uslijedilo razdoblje mirnije igre, ali u 78. minuti PSG ipak dolazi do pogotka. Dugačka lopta prema Edinsonu Cavaniju koji je četiri minute ranije ušao umjesto Lucasa, a Urugvajac iskosa šalje loptu ispod Courtoisa i zabija za 2:1.

Na ulasku u sudačku nadoknadu još jedna odlična obrana Courtoisa koji je fantastično ušao u šut Ibrahimoviću i spriječio domaću zvijezdu u postizanju trećeg pogotka za PSG.

Posljednji pokušaj na susretu pripao je Pedru, najbolji igrač Chelseaja ove sezone Willian krasno ga je proigrao na drugoj strani kaznenog prostora, Španjolac je pucao iz voleja, ali lopta je prošla malo pokraj vratnice.

Ostalo je 2:1 za PSG koji je mogao i uvjerljivije slaviti, ali zahvaljujući ponajviše Courtoisu, Londončani imaju aktivan rezultat uoči uzvrata.

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka portugalska Benfica dočekala je ruski Zenit koji je na Estádio da Luz došao sačuvati mrežu. Unatoč igri s malo prilika, Benfica je bila za nijansu konkretnija i na kraju utakmice došla do vrijednog pogotka…

Obje momčadi su vrlo oprezno ušle u utakmicu. U igri bez previše prilika, čak su i situacije iz prekida bile neopasne po vratare. Benfica je imala veći posjed lopte, dok se Zenit koncentrirao na napade kroz tranziciju.

Prva donekle opasna situacija bio je pokušaj domaćeg napadača Mitrogloua tek u 27. minuti utakmice. Isti igrač pet minuta kasnije je poslao loptu u mrežu, ali je bio u zaleđu.

Na novu ozbiljniju i prvu gostujuću priliku trebalo je pričekati do 52. minute kada je Witsel udarcem s 20-ak metara iz Julia Cesara izvukao dobru intervenciju.
Utakmica je konačno živnula nakon sat vremena igre, a u 68. minuti Gaitan je imao dobru priliku dovesti Benficu u vodstvo. Stvorio si je prostor, ušao u šesnaesterac, prvotni udarac mu je blokiran, a odbijanac je iz dobre situacije volejem poslao preko gola.

U zadnjih deset minuta Benfica je preuzela više rizika, igrači Zenita sve su teže pokrivali teren i često pribjegavali prekršajima. Rezultat je bio drugi žuti karton kojeg je u 90. minuti dobio Criscito.

Iz slobodnog udarca koji je uslijedio, Gaitan je ubacio loptu na peterac, najbolje se snašao Jonas i pogodio za minimalnu pobjedu, ali i veliki zalog za uzvrat.