Posušje ispustilo prve bodove u sezoni, Sloga uz VAR-penal odnijela bod u Doboj

Nogometaši Posušja i Sloge Meridian remizirali su u trećem kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:1.

Posušje je s maksimalnim učinkom ušlo u treće kolo i na domaćem terenu u Tomislavgradu nadalo se trećoj vezanoj pobjedi kojom bi zadržalo vrh tablice u prvenstvu BiH. Međutim, ostali su bez nje uprkos dobrom početku.

U 32. minuti vidjeli smo sjajan pogodak, možda i najljepši u dosadašnjem dijelu sezone. Gabrijel Boban je napravio dribling, vukao loptu s tridesetak metara udaljenosti od gola gostiju, a onda silovitim udarcem od stativu pogodio mrežu Dobojlija.

Ipak, radost domaćih nije dugo trajala. Uz pomoć VAR asistencije sudac Mateo Musa dosudio je jedanaesterac za Slogu, a siguran realizator u 38. minuti bio je Toni Jović.

Iako je bila rana faza utakmice, rezultat je ostao nepromijenjen. Najbolju šansu imalo je Posušje sedam minuta prije kraja kada je Boban pogodio prečku gostiju.

Ostalo je 1:1 tako da je Posušje zadržalo vrh ljestvice sa sedam bodova iz tri utakmice, ali ga može prestići Sarajevo. S druge strane, ovo je prvi bod za Slogu koja ima i jedan poraz, ali i jednu utakmicu manje.