Posušje nakon 16 godina pobijedilo Široki Brijeg i uključilo se u borbu za Europu

Nogometaši Posušja pobijedili su Široki Brijeg 1:0 u susjedskom derbiju 23. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju na stadionu Mokri Dolac u Posušju.

Posušje je tako pobijedilo Široki Brijeg u Premijer ligi BiH prvi put nakon 2008. godine. Prije 16 godina rezultat je bio također 1:0.

Posušani su se ovom pobjedom učvrstili na šestom mjestu s 33 boda, Široki je sedmi sa 28 bodova. Posušje pet bodova dijeli od mjesta koje vodi u Europu dok je Široki Brijeg isto toliko bodova udaljen od zone ispadanja.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći, kada je Lučić glavom probao nakon kronera, no Bender dobro brani. To je zapravo i sve vrijedno spomena u prvih 20 minuta igre.

Zatim nekoliko minuta uzbuđenja na stadionu. Prvo je Kuprešak iz slobodnjaka pogodio vratnicu, nakon čega je uslijedila kontra Posušja, da bi na kraju Leonardo Petrović pogodio za 1:0.

Dobru priliku imali su domaći u 29. minuti, ali sebični Boban onemogućio je novo slavlje Posušju. Skromno prvo poluvrijeme, ali još skromnije je bilo drugo.

Skoro da nismo vidjeli niti jedan ozbiljnij pokušaj u drugih 45 minuta. Široki je jalovo napadao, Posušje čekalo priliku iz tranzicije, na kraju je ostalo 1:0.

U 24. kolu Široki Brijeg gostuje kod posljednjeplasirane Zvijezde 09 dok će Posušje gostovati u Gabeli kod GOŠK-a.