Posušje ostalo u ligi, Široki bez Europe, Zrinjski (pre)opušten

Jučer je spušten zastor na još jednu sezonu u Premijer ligi BiH. pitanje prvaka bilo je davno riješeno, Zrinjski je titulu slavio još krajem travnja te je bio jedini koji je jučer, uz Borac i Sarajevo, mogao igrati rasterećenu utakmicu. Europu su osigurali i drugoplasirani Borac, trećeplasirano Sarajevo, a u posljednjem kolu i Željezničar. Iz lige su na kraju ispali Leotar i Sloboda.

Raspoloženi Dadić

Nogometaši Posušja ušli su bolje u utakmicu. Odmah su krenuli sa žestokim napadima. Aktivan je po desnoj strani bio Rozić, dok je na lijevoj strani napada briljirao Dadić, jučer najbolji nogometaš Posušja. Ipak, Velež je prvi došao u vodstvo. Na jednu loptu se loše postavio Horić, koji je ispao iz igre, a pored njega je projurio inače ne najbrži igrač Anđušić, koji je još elegantno prebacio vratara Kukića za veliko vodstvo Veleža već u 5. minuti. Ipak, domaći su zadržali pravi karakter. Dadić je u dva navrata dobro otvorio po lijevoj strani, pravo je čudo kako su loše pred golom reagirali Boban i Milanović. Dadić je već do tog trenutka morao imati koju asistenciju… Ipak, kada nije išlo suigračima, krilni igrač Posušja sve je napravio sam. U primanju je prošao Lealja, povukao je loptu, a zatim vrhunski šutirao malo iskosa te zabio u 18. minuti. Moglo je Posušje nakon toga doći do još nekoliko golova, ali pred golom Veleža to jednostavno nije funkcioniralo na pravi način. U strijelce se mogao upisati Horić, ali on u napadu nije dobro procijenio jedan ubačaj. U nastavku je Posušje također imalo više od igre, na ruku je ovoj momčadi išao i rasplet u Tuzli. Imao je domaćin još nekoliko dobrih prilika, ali nije bio opasan kao u prvom dijelu. U Posušju su opet incident kreirali navijači Veleža. Njih nekoliko je ušlo na teren. Prekinuta je utakmica, ispražnjene su tribine, a utakmica je nastavljena nakon 15-tak minuta prekida. Suci su odlučili pokazati čak 12 minuta sudačke nadoknade. Do kraja su domaći pobijedili pogotkom Bobana s bijele točke.

Zrinjski je u kombiniranoj postavi u uvodnom dijelu utakmice bio u podređenoj situaciji. Mostarci su u nekoliko navrata prijetili Barcoli, ali on je bio budan. Na drugoj strani terena Kuzmanović je „zalomio“ Ismaelgecija, koji je htio blokirati njegov šut jako iskosa. Ipak, Kuzmanović je jako šutirao i lopta je promijenila tek toliko putanju da je završila iza leđa vratara Solde. Zrinjski je mogao izjednačiti preko Memije, ali je njegov pokušaj loba iskosa prošao pored gola. Pred kraj prvog dijela prijetio je i Prskalo, ali se rezultat nije mijenjao. U nastavku utakmice Zrinjski se, blago rečeno, blamirao. Mostarci su prvo mogli izjednačiti, a nakon toga kao da su pogubili sve konce igre. Senić se izgubio na jednom korneru dok je čuvao Hadžića, a ovaj je pored njega loptu zakucao glavom u mrežu. Bilo je to 2:0 za domaće. Malo poslije toga amaterski je reagirao Ismaelgeci pored kojeg je Pantelić uzeo loptu i kaznio njegovo poigravanje s pogotkom za 3:0. Zrinjski je ovu utakmicu odigrao preopušteno, za što je kažnjen visokim porazom. Široki je Brijeg poveo praktički iz prvog pravog napada. Strijelac gola u gostima kod Leotara bio je Ilija Bagarić. U nastavku prvog dijela po jednu dobru priliku imali su domaći, ali i gosti. Početkom drugog dijela Leotar je izjednačio preko Čavića, a Šipovac je preokrenuo za domaće. Gosti iz Širokog osluškivali su rezultat iz Tuzle, a sigurno im nije bilo ugodno kada su doznali kako je tamo Željezničar poveo. U jednoj mučnoj utakmici u kojoj se Sloboda izravno borila za ostanak u ligi, a Željo za Europu, prvi su se radovali gosti preko Santosa u ranoj fazi utakmice. Nakon toga su se obje momčadi nekako mučile s igrom, tek je Vranješ u jednom trenutku bljesnuo i mogao je donijeti izjednačenje, ali to nije uspio. Sarajevo i Igman odigrali su jako zanimljivu utakmicu. Gosti iz Konjica stigli su prvi u vodstvo, a Sarajevo se vraćalo nakon zaostatka. Za Sarajevo ova utakmica nije bila od velikog značaja, a gosti su na kraju slavili s 4:2.

Sloboda opet ispala iz lige

LpJako se zanimljiva utakmica igrala u Tuzli, gdje je Željezničar uspio pobijediti Slobodu, plasirati se u Europu, a ujedno je Slobodu izbacio u niži rang natjecanja. Gosti su poveli preko Santosa u ranoj fazi utakmice. Do kraja prvog dijela nije bilo promjena, a u nastavku je još isti igrač podigao vodstvo, a to je značilo i krajnje povoljan rasplet za Željezničar. Jusić je tek ublažio poraz, ali Sloboda je ipak poražena. Sloga je ostvarila pobjedu protiv Borca rezultatom 2:1.