Posušju majstorica za finale KS HB

Košarkaši Posušja slavili su na domaćem parketu protiv Brotnja sa 70:51 u majstorici polufinalne serije košarkaške lige Herceg-Bosne.

Brotnjo je nakon prve četvrtine vodilo 19:24, iako su domaći bolje otvorili utakmicu. Gosti su napravili 11:3 seriju u prvoj dionici, a na poluvrijeme se otišlo s izjednačenim rezultatom (37:37).

U druge dvije četvrtine Plantakova ekipa prima samo 14 poena, dok je konstantno gradila svoju prednost za konačnih 70:51 čime su priveli polufinalnu seriju u svoju korist 2:1.

Leko i Ramljak su vodili žute sa po 16 poena, dok je Jukić ubacio 14. U ekipi Brotnja najbolji pojedinci su bili Ćavar i Barbarić sa 11 poena.

U finalu će Posusje jgrati protiv Čapljine koja je u tri utakmice bila bolja od Gruda.