Preminuo profesor Ante Bonić

Poznati profesor Glazbene škole u Posušju Ante Bonić preminuo je u nedjelju 7. travnja. Pogrebna povorka kreće ispred mrtvačnice u Poklečanima u Rakitnu u utorak 9. travnja u 16 sati kada će biti ukup pokojnog profesora na Ivankovića groblju.

Ante Bonić bio je vrsan profesor klavira i nekadašnji vrsni atletičar u bacanju koplja.

Profesor Ante Bonić bio je dugogodišnji profesor u Glazbenoj školi u Posušju. Strog s visokim kriterijima za svoje učenike, ali iznimno pravedan, mnogim učenicima kojima je predavao klavir je ostao u sjećanju kao pravi primjer upornosti te težnje za kvalitetnim znanjem i obrazovanjem. Sa svojim učenicima nositelj je i mnogih priznanja i nagrada na različitim glazbenim natjecanjima osnovnih škola. Podržavao je i mlade u njihovim glazbenim aktivnostima izvan nastave, pa je tako podržao i svirao na prvom koncertu filmske glazbe u Posušju.

Zanimljivo je istaknuti da je pokojni profesor Bonić bio i profesionalni atletičar u bacanju koplja. Još u bivšoj državi je bio nositelj mnogih odličja, a atletikom se nije prestao baviti ni u starijim godinama pa je nastupao za altletske veterane u Federaciji Bosne i Hercegovine. Tako je ne baš davno, 2015. godine, kao član atletske reprezentacije BiH Ante Bonić iz Rakitna osvojio zlatnu medalju u bacanju koplja na Svjetskom prvenstvu za veterane u Budimpešti. U konkurenciji 14 prijavljenih natjecatelja, u kategoriji muških od 55 do 60 godina, Bonić je osvojio medalju hicem od 55,23 m. 2019. godine Bukurešt je bio domaćin Balkanskog veteranskog prvenstva i tada je u konkurenciji bacanje koplja za veterane Posušanin Ante Bonić još jednom se popeo na najveće postolje osvojivši zlatnu medalju. Tada je slavio hicem od 43.45 m. To je samo jedan od njegovih brojnih rezultata na području atletike.