Prvi put u povijesti: Nogometaš zamijenjen, ozlijedio ga sudac?!

Najneobičniji događaj proteklog vikenda u europskom nogometu nije vezan za FA kup Engleske i eliminaciju Manchester Uniteda od drugoligaša na Old Trafordu, niti gol i nepromišljen crveni karton 38-godišjeg Danija Alvesa za Barcelonu u derbiju s Atleticom.

Nije ni efektan pogodak Dušana Vlahovića na debiju za Juventus, ali jeste jedan nesvakidašnji trenutak u nizozemskom nogometu.  Igrala se 29. minuta na utakmici elitne Eredivizije između Utrechta i Cambuura kada je sudac Edvin van de Grraf nenamjerno rukom zakačio po oku gostujućeg igrača Meesa Hoedemakersa. Nogometaš je ostao na travi i tražio medicinsku pomoć. Nakon intervencije liječnika ubrzo je nastavio utakmicu, ali je nakon desetak minuta tražio zamjenu. Mutilo mu se pred očima i imao je glavobolju, prenosi N1.

Da sve bude gore po njegov klub, Cambuur je od dobivene utakmice na kraju ostao bez ijednog boda. Glavni razlog bila je ozljeda Hoedemakersa. „To je bio presudan trenutak za nas. Izgubili smo našeg najvažnijeg igrača“, rekao je za medije pomoćni trener Cambuura Paskal Boshart. Video možete pogledati OVDJE Hoedemakers je, kažu glavni igrač tima, dok je predvodio saigrače Cambuura je kao gost vodio sa 2:0. On je asistirao kod drugog pogotka.

Nakon ozljede oka, više nije mogao koncentrirati se na igru. Utrecht je do kraja poluvremena uspio izjednačiti, a onda u nastavku meča postići i treći gol za potpun preokret i pobjedu od 3:2. U klubu iz Leuvardena nisu ljuti na suca. „On se najviše uznemirio zbog te situacije. Na poluvremenu je došao da pogleda kako je Hoedemakers i ispričao se. Naravno da se ne ljutimo, nije to bilo namjerno“, kazao je Boshart. Nizozemđani pišu da je ovo jedinstven slučaj u povjesti nogometa, da se još nikad nije dogodilo da nogometaš bude zamenjen jer ga je ozlijedio sudac.