Rijeka povela krasnim pogotkom Hebera pa s desetoricom pala u sudačkoj nadoknadi

Nogometaši Rijeke upisali su poraz u prvoj utakmici posljednjeg pretkola Lige prvaka. U Pireju je momčad Matjaža Keka vodila krasnim pogotkom Hebera, ali je u završnici s igračem manje upisala poraz 2:1 protiv Olympiakosa…

Da Olympiakos nije postigao pogodak za 2:1 u sudačkoj nadoknadi moglo bi se reći kako je Rijeka izvukla sjajan rezultat u grotlu Pireja. Ta će priča ostati na teoriji jer Olympiakos je na kraju pobijedio, mora se priznati posve zasluženo, da nije bilo sjajnog Simona Sluge i nepreciznih grčkih napadača mogao je hrvatski prvak i teže stradati u gostima kod Olympiakosa.
Bolji je pobijedio, ali Rijeka se kući vraća s rezultatom koji ostavlja nadu, ali morat će momčad Matjaža Keka odigrati puno bolje ukoliko želi plasman u skupine Lige prvaka.

Od prve minute silovito su krenuli Grci. Prijetili su domaćini preko Nabouhanea, koji je izbio pred Slugu, ali maestralan je večeras bio riječki vratar. Slično je završio pokušaj Sebe pa ponovno Nabouhanea nakon pola sata igre, a i par minuta poslije bez problema je ukrotio udarac Marka Marina iz voleja.

40 minuta Rijeka se branila, a onda je jedna kontra gostujućeg sastava upalila i hrvatski prvak je poveo. Lijepo su dupli pas odigrali Gavranović i Heber, potonji se petom sjajno riješio Romaa i ljevicom s ruba kaznenog prostora pogodio donji lijevi kut Olympiakosova gola za neočekivano vodstvo Rijeke.

Par minuta kasnije ponovno Heber bježi svom braniču, mogao je dodavati na desnu vratnicu, ali se odlučio za udarac. Ovog je puta gađao desni kut, ali sjajno nogom brani Kapino.

Umrtvila je igru Kekova momčad u nastavku, domaći strateg Besnik Hasi u vatru je u 66. minuti bio primoran gurnuti Fortounisa – i fenomenalno pogodio. Fortounis je do kraja susreta bio najopasniji igrač Olympiakosa, a ni minutu nakon ulaska u igru kreirao je situaciju za pogodak domaćih. Po desnoj se strani sjajno riješio danas vrlo slabog Eleza, ušao u kazneni prostor Rijeke i poslužio Odjidju, koji silovito zabija pod gredu.

Do kraja susreta trajala je opsada Rijekinog gola, a situaciju je pogoršao Leonard Zuta igravši rukom na rubu kaznenog prostora u 83. minuti za što ga je sudac Zwayer nagradio drugim žutim, odnosno crvenim kartonom. S desetoricom je Rijeka izgledala još nemoćnije i bilo je pitanje trenutka kad će Olympiakos iskoristiti neku od prilika.

Čekali su Grci do treće minute sučevog dodatka, nakon što je dvije minute ranije Androutsos glavom poslao loptu u gredu. Slobodnjak s nekih 25 metara silovito je izveo Fortounis, odbio je Sluga, ali obrana Rijeke, a prvenstveno Elez, još jednom slabo reagira, s desne strane ubacio je kapetan Elabdellaoui, a Romao glavom zabio za pobjedu Olympiakosa.