Rusija pobijedila Hrvatsku u Davis Cupu

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić izgubio je u meču protiv Karena Hačanova 7:6, 4:6 i 4:6 pa je Rusija stigla do pobjede protiv Hrvatske na otvaranju Davis Cupa.

Rusi su poveli 1:0 nakon što je Andrej Rubljev lagano pobijedio debitanta Borna Goju 6:3, 6:3. Pobjeda nije bila iznenađenje jer je Rubljov 23. igrač svijeta, dok je Gojo 279. na svijetu.

Treba reći kako je Hačanov cijeli meč bio bolji, pogotovo na svom servisu. Čak i u prvom setu kojeg je Ćorić osvojio, najbolji hrvatski tenisač je u jednom trenutku spašavao tri vezane break lopte, no u tie-breaku je bio puno konkretniji te je stigao do osvajanja prvog seta.

U drugom setu se držao do rezultata 3:3 kada je Hačanov napokon iskoristio prvu break priliku opalivši forhend winner iz reterna iz prve. Ćorić je došao do prve break prilike odmah u sljedećem gemu, ali je odigrao loš forhend.

Viroza uzela danak u trećem setu

Pobjednik se odlučio u trećem setu gdje je Borna odlično ušao, ali kako je set išao vidjelo se da gubi snagu. Ćorić je imao problema s virozom prije turnira, nije puno trenirao i to se vidjelo kada je došao do ključnog breaka i vodstva 4:3. Ćorić je sve više skraćivao poene, igrao servis volej, Hačanov je to iskoristio i na kraju došao do zaslužene pobjede.

Ovo znači da su Rusi stigli do pobjede u ovom dvoboju, ali svejedno će se odigrati susret parova. U novom formatu Davis Cupa svaki gem i osvojeni set mogao bi nekom krugu biti važan pa će za Hrvatsku nadalje na teren istrčati Ivan Dodig i Nikola Mektić.

Reprezentacija će sutra imati dan odmora pa u srijedu slijedi domaćin Španjolska, predvođena prvim tenisačem svijeta, Rafaelom Nadalom.