Španjolska u osmini finala, remi Danske i Engleske

Autogolom Riccarda Calafiorija iz 55. minutenogometaši Španjolske su u Gelsenkirchenu pobijedili Italiju 1-0 u drugom kolu skupine B izborivši time prolazak u osminu finala.

U zadnjem kolu u ponedjeljak igraju Hrvatska i Italija te Španjolska i Albanija. Hrvatska bi pobjedom nad Italijom u Leipzigu u zadnjem kolu osvojila drugo mjesto u skupini ukoliko Albanija ne svlada Španjolsku.

U susretu drugog kola skupine C Europskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj u Frankfurtu su Danska i Engleska odigrali 1:1. Ranije danas identičnim rezultatom završio je dvoboj Slovenije i Srbije koja je u šokantnoj završnici do boda stigla u petoj minuti sučeve nadoknade.

Poveli su Englezi za koje je u 18. minuti zabio Harry Kane, a bod Dancima donio je Morten Hjulmand golom u 34. minuti.

Englezi i Danci su borbenošću doslovce preorali kišom natopljen travnjak u Frankfurtu, a njihov dvoboj je završio podjelom bodova, što znači da nakon trećeg remija u četiri utakmice ove skupine ništa nije riješeno i sve momčadi imaju šanse za prolazak.