TURNIR MZ: Teško izborene pobjede favorita i pet golova Ivana Miličevića

Raspored utakmica na četvrtoj večeri 16. izdanja malonogometnog turnira mjesnih zajednica, sela, zaselaka i gradskih četvrti općine Posusje nije nam donio osobito atraktivne parove. Ali unatoč tome i jakom vjetru koji je puhao tijekom cijele večeri vidjeli smo pregršt pogodaka i ne tako lako izborene pobjede favorita kako su zaljubljenici i poznavatelji malog nogometa očekivali.

Večer su otvorili Durmišuša i Rakitno. Nakon odlične igre protiv Čitluka, mlada momčad Rakićana, unatoč porazu, ponovno je oduševila borbenošću na terenu. Obje momčadi su se nekoliko puta izmjenjivale u vodstvu da bi Durmišuša utakmicu prelomila u svoju korist tek u posljednjim minutama utakmice. Slavili su 9:6 čime su osigurali prolaz među osam najboljih. Golove su redom zabijali Ivan Petric (2), Eugen Galić (3), Ivan Jurišić (3), Paško Čuljak; Ivan Miličević (5) i Mirko Barišić.

Sutina u posljednjim minutama ostala bez bodova

U drugoj utakmici Marasov Brig nadigrao je Carski Gaj rezultatom 3:0. U prvom dijelu Carski Gaj je pružio vrlo dobar otpor, a Brižani su na odmor otišli s minimalnom prednosti golom Karla Piškovića. Ranim pogocima na početku drugog poluvremena golovima Piškovića i Marija Bakule upisuju tri vrlo bitna boda u nastavku borbe za nokaut fazu.

Da će papirnati favoriti večeras teško do bodova i da se unaprijed ne smiju upisivati pokazala je i treća utakmica između Gornjih Jukića i Sutine. Sutinjani su odigrali odličnu utakmicu te su poveli u 17. minuti golom Ivana Topića. Rezultat se nije mijenjao sve do 35. minute kada za Jukiće poravnava Marko, a za potpuni preokret i njihovo veliko slavlje dvije minute poslije zaslužan je Ivan.

U posljednjoj utakmici su se sastali Donji Jukići i Batin, a golovima Pave Galića, Josipa Miloša i Tome Jukića Jukići su pobjedili 3:0.