U-21: Olmo donio Španjolskoj naslov europskih prvaka

Španjolska reprezentacija pobijedila je Njemačku 2:1 u finalu Eura za igrače do 21 godine, a junak susreta bio je Dinamov veznjak Dani Olmo koji je zabio drugi gol za mladu Furiju.

Furija je u vodstvo došla u 7. minuti kada je Fabian Ruiz iskoristio prostor u sredini terena, Nijemci ga nisu stigli zatvoriti i Ruiz lijevicom fantastično pogađa s dvadesetak metara za 1:0.

Dani Olmo je u 69. zabio za 2:0 nakon loše reakcije njemačkog vratara Nubela. Ovo mu je treći gol u četiri utakmice.

Njemačka se vratila u igru u 88. minutu kada je Amiri fantastično opalio s 25 metara i zabio golčinu za smanjenje rezultata 2:1. I tako je ostalo do kraja.

Ovim naslovom Španjolska se izjednačila s Italijom po broju osvojenih naslova. Obje reprezentacije su po pet puta bile na krovu Europe.