VATRENI ŠOKIRANI U TURSKOJ: Turska uzela ponuđeno i savladala Hrvatsku

Nogometaši Turske svladali su Hrvatsku sa 1-0 (0-0) u utakmici 8. kola skupine I europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. odigranoj u utorak u Esikšehiru, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je Čenk Tosun u 75. minuti.

U prvom poluvremenu Hrvatska je imala tri stopostone šanse koje nisu iskoristili, a sudac je propustio svirati čisti jedanaesterac zbog igranja rukom turskog igrača.

U drugom poluvremenu jedinu pravu priliku imao je Perišić koju je zapucao.

Ovim porazom vatreni su ugrozili odlazak u Rusiju iako i dalje ovise sami o sebi.

U drugoj utakmici Island je s 2:0 pobjedio Ukrajinu te tako zakomplicirao situaciju u skupini. Sada Hrvatska i Island imaju po 16 bodova, a Turska i Ukrajina po 14.

Pred Hrvatskom su još utakmice protiv Finske u Osijeku i Ukrajine na gostujućem terenu.