Velika pobjeda na startu! Hrvatska sjajnim pogotkom Luke Modrića pobijedila Tursku s 1:0

Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom je otvorila Europsko prvenstvo! u prvom kolu skupine D, naši su reprezentativci odigrali odličnu utakmicu i pogotkom Luke Modrića pobijedili Tursku s 1:0. Bio je to susret u kojem su vatreni dominirali, bili bolji tijekom svih 90 minuta i zasluženo došli do tri boda.

Lineker se divio doktoru Luki

Ante čačić započeo je sa sastavom koji se danima i najavljivao, s Badeljom koji čuva leđa Modriću i Rakitiću te s Brozovićem na desnoj strani. Hrvatska je zaprijetila preko Rakitića već u prvoj minuti i odmah se vidjelo tko je gazda na terenu. Prvih deset minuta kontrolirali smo susret, odna su se malo probudili i Turci, ali nisu bili previše opasni. Jedinu priliku imali su u 29. minuti kad je Ozan Tufan opasno pucao glavom, a Subašić sjajno reagirao i zaustavio loptu na gol-liniji.

A onda u 41. minuti zabljesnuo je Luka Modrić, hrvatski maestro koji je fenomenalnim udarcem iz daljine svladao Volkana Babacana i tako nam donio vrlo važna tri boda.

“Senzacionalan volej Modrića”, divio se Gary Lineker na Twitteru, na kojem su stizale pohvale iz cijelog svijeta za trenutak genijalnosti našeg razigravača.

U nastavku susreta Hrvatska je bila još i bolja, pritisnula je Turke koji nisu znali kako se oduprijeti goropadnim vatrenima. Prilike su se nizale, sijevalo je sa svih strana, a Turci su rijetko išli na izlete u našu polovicu. Jedino što nije bilo dobro jest realizacija, ali to sad i nije važno jer pobjeda je najbitnija. Turci su, osim solidnog vratara, imali i sreće jer su naši tri puta gađali okvir gola: prvo Srna iz slobodnjaka, zatim Brozović glavom, a na kraju glavom i Perišić.

Čačiću i igračima moramo čestitati na sjajnoj izvedbi, sve je dobro funkcioniralo i sada mirniji možemo dočekati Češku. Luka Modrić, osim što je zabio gol, bio je ključni igrač, odigrao je doktorski u sredini terena, a u obrani je glavnu riječ imao Ćorluka koji se borio kao lav. Tukli su ga cijelo vrijeme, razbili su mu glavu, nekoliko puta primao je liječničku pomoć, ali nije se dao, odigrao je cijeli susret.

Nastavlja se niz

– Najvažnije je da smo ostvarili pobjedu, prva je najbitnija. Moglo je biti i više, ali i ovako je dobro, kazao je kapetan Darijo Srna nakon utakmice.

Hrvatska je tako nastavila niz uspješnih otvaranja Europskih prvenstava. Pet puta smo nastupali na EP-u, a na otvaranju smo ostvarili četiri pobjede i jednom remizirali. Današnji susret bio je kao onaj iz 1996. godine kada smo isto pobijedili Tursku, a i rezultat je bio identičan. Tada nas je razveselio Vlaović, a danas Luka Modrić, koji je jedini pogodak na susretu zabio i na otvaranju Eura 2008. godine kada smo pobijedili Austriju s 1:0.

Vecrnji.ba/ Foto: Goran Stanzl/PIXSELL