Inter pobjedom nad Brotnjom ostao u utrci za prvaka

Nogometašice ŽNK Inter Posušje su savladale ŽNK Brotnjo iz Čitluka na domaćem terenu s rezultatom 4:2 i na taj način ostale u utrci za prvaka Druge ženske lige FBiH.

Loše je počelo za domaćina. Vlastitom neopreznošću primile su gol u 1. minuti utakmice, a prednost Brotnju donijela je Nikolina Soldo. Domaće se igračice nakon toga bude te do kraja poluvremena golovima Matee Galić (21.), Martine Senjak (22.) i Marije Begić (22.) preokreću rezultat.

U drugom dijelu “pala” su dva gola, po jedan na svakoj strani. Martina Bošković (59.) bila je precizna za Brotnjo, dok je pobjedu Intera prekrasnim udarcem sa 16 metara potvrdila mlada Ana-Marija Ćesić u 90. minuti.

I danas se potvrdilo kako su Posušanke na jedan način “crna mačka” za klub iz Čitluka kojem su nanijele jedina dva poraza u sezoni.

Ovo pobjedom Inter se približio Brotnju na dva boda zaostatka. U sljedećem kolu Inter ide na noge ŽNK Željezničar u Bosansku Krupu.