LIGA HERCEGOVINE: Rodoč 1 i Gradac lutrijom kaznenih udaraca do polufinala!

Iza nas je vrlo uzbudljiva četvrtfinalna večer završnice Lige Hercegovine koja se igra u Posušju. Polufinale nakon kaznenih udaraca izborili su Rodoč 1 (Mostar) i Gradac (Posušje).

U prvom susretu ekipa Bobanova sela iz Čapljine furiozno je otvorila utakmicu protiv Rodoča, prvaka Mostara kojima utakmicu nisu započela braća Suton. To su Čapljinci dobrano iskoristili te su odmah na početku nametnuli svoj ritam i brzo poveli dvama pogocima Anđelka Babića u 4. i 6. minuti s 2:0. Mostarcima je trebalo dugo da proigraju, a to se dogodilo u posljednih pet minuta prvog dijela kada u igru ulazi Luka Suton. Do odmora uspjevaju smanjiti rezultat na 2:1 preko Nikole Božića.

Mlak ulazak u drugo poluvrijeme Rodoča kažnjava večeras iznimno raspoloženi Anđelko Babić koji postiže u šest minuta nastavka još dva gola, ukupno četiri na vecerašnjoj utakmici, za veliku prednost od 4:1. Ipak, kada su vidjeli da je “vrag” odnio šalu Mostarci zadnjih 14. minuta igraju s igarčem više na terenu i u vatru šalju svoju najveću uzadnicu, hrvatskog reprezentativca u futsalu Josipa Sutona. Upravo na krilima braće Suton i odlične igre s igračem više preko Hrvoja Solde, Vice Božića i Josipa Sutona dolaze do poravnanja rezultata i kaznenih udaraca u kojima su bili spretniji za ukupnu pobjedu 9:7.

Lutrija kaznenih udaraca odlučila je i drugi večerašnji četvrtfinalni ogled između Stoca i domaćina Graca koji su utakmicu odigrali pred oko 2500 posjetitelja koji su do posljednjeg mjesta ispunili tribine igrališta OŠ Ivana Mažuranića u Posušju.

Stolac je puno bolje ušao u utakmicu i bio konkretniji pred golom Graca, dok je domaća ekipa svoju priliku čekala iz nekog kontranapada. I dočekala u 16. minuti. Jedna izgubljena lopta Stočana, brza kontra Graca preko Dominika Begića koji idealno šalje loptu na drugu stranu za Zvonimira Begića – Ćundu koji je natrčao i poslao loptu pored nemoćnog vratara Obradovića. S ovim rezultatom se otišlo na predah.

U drugom djelu Stočani nakon samo 20 sekundi igre dolaze do izjednačenja. Nakon neopreznosti u obrani Graca, lopta dolazi do Darka Raguža koji neometan puca s nekih desetak metara i “para” mrežu domaćina za 1:1.

Stočani nisu uspjeli niti proslaviti poravnanje rezulata, a već nova promjena na semaforu. Samo minutu kasnije u 22. za novo vodstvo prvaka Posušja iskosa s desne strane, gotovo iz mrtvog kuta vratara Stoca bombom “probija” najbolji pojedinac susreta Zvonimir Begić – Ćunda.

Stolac je pokušavao doći do izjednačenja ali nije uspjevao probiti obranu Gracu tako da je u završnici zaigrao s igračem više na terenu što mu se isplatilo tri minute prije kraja. U 37. minuti za konačnih 2:2 pogađa Mario Marić.

U lutriji kaznenih udaraca Gradac je imao više koncentacije u izvođenju i golmana Marija Begića na vratima koji je uspio obraniti dva penala Stocu za pobjedu 5:3. Ovom pobjedom Gradac je ostvario svoj drugi plasman u polufinale Lige Hercegovine, te dvoboj protiv Rodoča u četvrtak.

Danas nas također očekuju dva uzbudljiva susreta, a posebno će pažnju plijeniti prvi između Kočerina i Teskere. Očekuje se veliki broj navijača s Kočerina.