LP: Atletico i Borussija u četvrtfinalu!

Atletico Madrid odigrao je najbolju utakmicu sezone te je nakon lutrije jedanaesteraca s 3:2 (2:1 nakon 120 minuta, 2:2 ukupno uoči penala) eliminirao favorizirani Inter i osigurao plasman u četvrtfinale Lige prvaka!

Inter je poveo u 33. minuti golom Dimarca, no dvije minute kasnije izjednačio je Griezmann. U 87. minuti je 2:1, odnosno ukupnih 2:2 i produžetke, domaćinu osigurao Memphis Depay, a odluka o četvrtfinalistu je na kraju postignuta tek nakon jedanaesteraca. Vratar Jan Oblak bio je junak Madriđana s dva obranjena penala, a tragičar Intera je bio Lautaro Martinez, koji je promašio zadnji udarac s bijele točke.

Nogometaši Borussije Dortmund pred svojim su navijačima svladali PSV Eindhoven s 2-0 (1-0) u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka te s ukupnih 3-1 izborili plasman u četvrtfinale.

Pogodak za 1-0 već u 3. minuti dvoboja postigao je Jadon Sancho. Priču je zaključio Marco Reuss pogotkom za 2-0 u petoj minuti sučevog dodatka na kraju utakmice.