Rusi minimalnom pobjedom do prvih bodova

U susretu 2. kola B skupine Europskog nogometnog prvenstva Rusija je u St Peterburgu pobijedila Finsku s 1-0 ostvarivši prvu pobjedu na europskim prvenstvima nakon 2012.Pogodak odluke zabio je Aleksej Mirančuk na asistenciju Artema Dzjube u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.Bila je to Dzjubina osma asistencija uz 14 golova u zadnjih 21 nastup.Prva je to ruska pobjeda na europskim prvenstvima u posljednjih šest susreta, a zadnju su ostvarili 2012. u prvom kolu protiv Češke (4-1).Dodajmo i kako je jedinu pobjedu Finska protiv SSSR-a ili Rusije ostvarila davne 1912. na olimpijskim igrama u Stockholmu s 2-1.U drugom susretu iz ove skupine u četvrtak se sastaju Danska i Belgija, dok će u 3. kolu, 21. lipnja igrati Finska i Belgija, te Rusija i Danska.Na ljestvici vode Belgija, Rusija i Finska s po tri boda.