Ana-Marija Begić debitirala u prvoj Španjolskoj ligi

Prve utakmice nove sezone u nacionalnim prvenstvima pojedinih zemalja Europe su odigrane prošlog vikenda.

Naš portal nastavlja pratiti sportaše koji vuku korijene iz Posušja, a koji nastupaju u klubovim adiljem Europe.

Tako je “vatreno” krštenje u prvoj Španjolskoj ženskoj košarkaškoj ligi imala 21- godišnja Ana-Marija Begić koja je debitirala za svoj novi klub Campus Deportivo Promete u koji je došla ove godine iz Medveščaka.

12050391_857310267717456_1296755908_o-1

Prvi nastup neće pamtiti po dobrom, barem što se tiče ukupnog rezultata jer je Deportivo doživio gostujući poraz 65:61, ali je njen učinak za 14. minuta igre bio sasvim pristojan za prve minute provedene na parketu. Postigla je 8 koševa uz savršen šut za dva poena (4-4), a tome dodala 1 skok i tri izgubljene lopte.

S obzirom da je u svojim redovima daleko najmlađa ovo je više nego dobar početak španjolske avanture jedne od najperspektivnijih košarkašica Hrvatske.

Posušje.net/foto:Capmus Promete