NAŠI POD OBRUČIMA: Ramljak predvodio Zrinjski, Begić obilježila tjedan!

Radost loptanja pod obručima u proteklih sedam dana osjetilo je nekoliko naših košarkaša i jedna košarkašica koji su nastupili za svoje klubove. Dok su prošlog tjedna bili nešto skromniji u svom učinku, ovaj vikend su bili na nivou zadatka ako je suditi po službenim statistikama.

Košarkaši Studenta ostvarili su prvu pobjedu u sezoni. Studenti su u 4. kolu Prvenstva BiH slavili na gostovanju kod Bošnjaka u Hadžićima s 80:71. Ivica Širić je za pola sata na terenu postigao 5 koševa, 5 skokova i 1 asistenciju. Zrinjski je bio slobodan u ovom kolu ali su se ove dvije ekipe susrele u polufinalu Kupa KS Herceg-Bosne gdje je ekipa Zrinjskog slavila sa zvukom sirene 80:79. U ekipi Zrinjskog istaknuo se Marko Ramljak sa 23 koša.

marko loncar siroki 1

Široki je u derbiju četvrtog kola izgubio od Slobode u Tuzli s uvjerljivih 94:73. Markus Lončar je u 15 minuta provedenih na parketu imao skroman učinak od 5 skokova.

ana marija begic 2

Švedski prvoligaš Udominate, klub Ana-Marije Begić, u pet prvenstvenih kola ostvario je protiv Visbyja petu prvenstvenu pobjedu (86:66). Begić je bila najefikasnija u svojoj ekipi i opet je za 31 minutu igre ostvarila još jedan double-double učinak. Postigla je 20 koševa (2P 8-12, SB 4-10), imala 13 skokova i 5 asistencija. Begić je bila i prvo ime utakmice u Moskvi u drugom porazu njezine švedske ekipe ekipe u EuroCupu. Za 25 minuta i 18 sekunda što joj ih je povjerio trener, postigla je 19 koševa i utakmicu završila sa double-double učinkom jer je imala 16 skokova.