Stoperi zabijali, Hrvatska slavila protiv Jordana u prijateljskom dvoboju

Hrvatska nogometna reprezentacija na Rujevici je u prijateljskoj utakmici svladala Jordan s 2:1 i prekinula niz utakmica bez pobjede. Napadači nisu bili raspoloženi, ali zato jesu stoperi koji su postigli oba pogotka.

Domagoj Vida i Matej Mitrović poentirali su u prijateljskoj utakmici hrvatske nogometne reprezentacije te tako donijeli pobjedu izabranicima Zlatka Dalića od 2:1. Bila je to prilika za mnoge igrače željne dokazivanja, nije bila briljantna izvedba, ali sasvim dovoljna za povratak na pobjedničke staze nakon nekoliko poraza.

I onda deset minuta kasnije Hrvatska je stigla do zasluženog vodstva. U ulozi asistenta našao se Marko Pjaca koji je izveo korner, a loptu u mrežu skrenuo Domagoj Vida koji je večeras nosio i kapetansku traku.

Ostatak prvog poluvremena donio je još nekoliko solidnih pokušaja Vatrenih, uglavnom iz daljine preko Rebića i Kramarić, koji nisu previše ugrožavali jordanska vrata.

Nakon dva dobra pokušaja domaćin je i po drugi puta zatresao jordanska vrata. Slobodan udarac izveo je Marko Rog koji na drugoj stativi pronalazi Mateja Mitrovića< koji glavom poentirao u nebranjeni dio mreže. Dodajmo i to kako je Mitrović u igru ušao početkom drugog poluvremena. Velika opasnost za hrvatska vrata, vjerojatno i najveća na susretu, stigla je u 72. minuti. Daleko najopasniji Al-Bakhit proigrao je na rubu kaznenog prostora Saeeda Murjana koji potpuno nečuvan puca malo iznad gola. Minutu kasnije gosti su ipak poentirali, pucao je iz slobodnog udarca Baha Faisal čiji je pokušaj pogodio živi zid te tako prevario Livakovića i završio u golu. Ipak, rezultat se do kraja više nije mijenjao, iako je Hrvatska imala još dvije dobre šanse.