Slavko Goluža podnio ostavku!

Slavko Goluža podnio je danas neopozivu ostavku na mjesto izbornika hrvatske muške seniorske rukometne reprezentacije – prenose hrvatski mediji.

” Imao sam podršku saveza, ali količina javne kritike bila je prevelik teret za mene i moju obitelj koja je sve teško proživljavala, zato je ostavka nepoziva”- kaže Goluža. Kao selektoru mu je prvo veliko veliko natjecanje bilo Svjetsko prvenstvo u Švedskoj gdje je su Kauboji osvojili peto mjesto. Uslijedila su tri velika natjecanja i tri brončane medalje (EP u Srbiji 2012., Olimpijske igre u Londonu te SP u Španjolskoj 2013.).Na EP-u u Danskoj je osvojio četvrto mjesto, a na posljednjoj velikoj smotri, nedavnom Svjetskom prvenstvu u Kataru, nije uspio ući u polufinale te je Hrvatska završila na šestom mjestu. Tko će na klupu umjesto Goluže još uvijek nije poznato ali se kao najozbiljiji kandidat spominje Zvonimir Serdarušić , koji na ljeto napušta klupu Aixa i vraća se u Hrvatsku. On bi trebao preuzeti reprezentaciju s Perom Metličićem kao prvim savjetnikom. Spominju se i Ivica Obrvan, Lino Červar, Veselin Vujović i Irfan Smajlagić.