Landeka promašio penal i ostavio Širokog bez trofeja

Nakon drugih devedeset minuta koje su odigrane na stadionu Koševo nije bio poznat pobjednik Kupa BiH jer su ekipe Olimpica i Širokog odigrali (1.1) identično kao i u prvoj utakmici na Pecari.

Širokobriježani su prvi došli u vodstvo golom Ivana Peke u zadnjoj minuti prvog poluvremena a Olimpic je iako s igračem manje uspio stvoriti priliku i u 55. minuti zabiti gol za izjednačenje. Muharemović je bio strijelac. Široki je imao incijativu ali do kraja nisu uspjeli postići gol za pobjedu.

Olimpic uspješniji u izvođenju penala

Nakon izvođenja penala uspješniji su bili igrači Olimpica. Odluka o pobjedniku pala je u posljednjoj petoj seriji, Muharemović je bio siguran za Olimpic, a Hamzić je odbranio udarac Landeke. (6:5)

SARAJEVO – Stadion Koševo. Gledatelja . Sudac: Valjić.
STRIJELCI: 0- 1 Peko (44), 1-1 Muharemović (56).
JEDANAESTERCI: 2-1 Pereira, 2-2 Wagner, 3-2 Brković, 3-3 Zakarić, 4-3 Jusufović, 4-4 Ivanković, 5-4 Handžić, 5-5 Ćorić, 6-5 Muharemović, Landeka – brani Hamzić.

Crveni karton: Bogičević (45).

OLIMPIC: Hamzić, Merajić (82. Šivšić), Regoje, Brković, Muharemović, Bogičević, Pereira, Gligorov, Handžić, Jusufović, D. Pandža (89. Čomor). Trener: Varešanović.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, I. Džidić, Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Menalo, Kožulj (90. Kresinger), Peko (76. Ivanković), Brekalo, Marković. Trener: Blaž Slišković